Харчові звички вашої дитини мають майже такий самий вплив на енергію її мозку, як і правильний сон та харчування...
Але, можливо, не так, як ви думаєте.
Перше і найважливіше - це те, наскільки дитина сита в даний момент.
Це важливіше, ніж те, яку їжу вона їсть.
Якщо дитина голодна і відчуває дискомфорт у шлунку, вона не зможе зосередитися, тому що її увага буде постійно зміщуватися на "я голодна". Якщо така ситуація склалася, якнайшвидше дайте дитині перекусити. Ви можете спланувати це заздалегідь, завжди маючи вдома закуски, які їй сподобаються, особливо якщо ви збираєтеся піти з дому на тривалий період часу.
Але. Якщо дитина надто сильно наїсться, то впаде у "харчову кому" і не зможе нічого зробити протягом кількох годин, поки не переробить їжу. Наукові експерименти (ви також можете спробувати самі) показали, що на "харчову кому" впливає не тип їжі, яку людина їсть, а її якість.
Якщо людина їсть занадто багато чогось, незалежно від того, наскільки це здорова їжа, вона впаде в кому.
Якщо дитина не відчуває нічого з перерахованого вище, вона буде "в самий раз" і зможе зосередитися належним чином. Це "золота середина", до якої ви завжди будете прагнути (і ви також можете навчити цьому свою дитину). Якщо ваша дитина страждає від недоїдання, давайте їй більше їжі, яка їй подобається і приносить задоволення. Якщо вона бореться з переїданням, я рекомендую прочитати книгу "Усвідомлене харчування" - в ній є багато практичних стратегій, які ідеально підходять для дітей з СДУГ.
Чи впливає харчування на прояви СДУГ
Якість їжі, яку споживає ваша дитина, також має вплив на роботу мозку (хоча, можливо, менший, ніж кількість).
Пам'ятайте, що діти - це всього лише діти.
В ідеальному світі вони їли б тільки здорову їжу, яка постійно живила б їхній мозок... Але з дітьми це просто нереально.
Ось чому я закликаю вас зосередитися на трьох речах, які мають велике значення:
1 - Прискорювачі роботи мозку:
Фрукти, овочі, бобові, горіхи, білок і необроблені продукти дозволять вашим дітям мислити більш чітко і залишатися зосередженими протягом більш тривалого періоду часу.
Ключовим моментом тут є визначення того, що саме ваша дитина насправді любить, замість того, щоб змушувати її їсти те, що ВАМ здається, що вона має любити. Якщо вона любить моркву, але ненавидить броколі, дозвольте їй регулярно їсти моркву і не змушуйте їсти брокколі лише тому, що вона "повинна". З часом її смаки, ймовірно, зміняться, і врешті-решт, ваша дитина зможе насправді полюбити брокколі. Особисто я ці випадки знаю і маю в моїй сімʼї )
Ви хочете включити ці продукти, що покращують роботу мозку, в її щоденний графік? До і під час шкільних занять переконайтеся, що її улюблені фрукти завжди під рукою (Наприклад, тарілочка з почищеними овочами і фруктами завжди на столі. Так робить моя мама )
2 - Вбивці концентрації
Оброблені продукти та продукти з високим вмістом цукру і жиру зазвичай мають протилежний вплив на мозок вашої дитини. До них відносяться смажена їжа, шоколадні батончики, цукерки, фруктові соки, газовані напої, нездорова їжа, солодкі каші, десерти, пудинги...
Солодке може дати дитині короткочасний поштовх до концентрації уваги (що добре, якщо завдання, яке їй потрібно виконати, триває до 60 хвилин), але згодом призведе до зниження концентрації, тому воно не підходить для 2-годинних шкільних занять.
Якщо ви знаєте, що вашій дитині потрібно зробити домашнє завдання після обіду, не годуйте її піцою та пончиками на обід - залиште їх на вечерю, коли вона вже не потребує напруження мозку.
Знайте, що різні діти по-різному реагують на різну їжу. Хтось не впаде в харчову кому, з'ївши пластівці. Хтось інший - впаде.
Це може залежати від харчової чутливості (наприклад, до глютену або лактози).
Навіщо так експериментувати?
Простий спосіб з'ясувати, що є "вбивцями концентрації" для вашої дитини, - це вести щоденник протягом 1-2 тижнів.
Записуйте в блокнот, що вона їла на обід (до школи), а потім оцінюйте, скільки енергії вона отримала (вона може навіть сама оцінити це) під час навчальних занять.
Це допоможе вам швидко побачити, які продукти вбивають їхню концентрацію, і поступово переносити їх на вечерю з обіднього меню.
3 - Більш здорові альтернативи перекусу
Діти зі #СДУГ люблять перекушувати з двох причин.
✅ Перша - це їхня природна реакція на відчуття голоду.
✅ Друга - це, як правило, емоційна їжа - можливо, вони відчувають тривогу, нудьгу або втому.
В обох випадках краще, щоб перекуси були під рукою, тому що якщо цього не зробити, вони застрягнуть у “пробці”, де не зможуть перестати думати про те, що вони хочуть перекусити. 🙂
Спробуйте замінити Снікерси на більш корисні батончики.
Зараз у відділках здорового харчування продаються високобілкові продукти.
Звичайно, це не найкорисніші перекуси, але вони не вб'ють їхню концентрацію.
Якщо ви живете в невеликому містечку, такі перекуси легко виготовити власноруч - чорнослив, курага, різні горішки, мед, лимон. Потребуєте конкретних рецептів? Пишіть слово “рецепт” під дописом, надішлю збірку.
Щоб дізнатися, які види перекусів вашій дитині подобаються, візьміть її з собою в магазин і дозвольте ій вибрати самостійно.
Скажіть, що у вас буде "дегустаційне меню", і дозвольте вибрати різні закуски, які вона хоче спробувати.
Ви навіть можете перетворити це на гру або заняття, що зближує, виступивши в ролі "харчового критика" (як в оглядах їжі на YouTube) і порівнюючи запах, смак, візуальну привабливість і текстуру.
Таким чином, ви зможете знайти улюблені продукти вашої дитини у грайливій формі, а оскільки вона буде зацікавлена в процесі, то з набагато більшою ймовірністю з'їсть їх, а не буде дивуватися, чому вона раптом ПОВИННА їсти ці нові снеки замість батончиків "Снікерс".
Це стає її вибором, а не вашим, і це, як правило, означає, що з цього моменту все йде гладко (поки це їй не набридне, або її смаки не зміняться. Тоді ви можете повторити свою "пригоду з харчовим критиком" з "другим сезоном").
Comments